Nowoczesne motocykle kuszą przede wszystkim ogromną mocą i ponadprzeciętnymi prędkościami, jakie mogą rozwijać na drodze. Jeśli interesujesz się właśnie takimi parametrami, to na pewno spodoba Ci się Suzuki Hayabusa wyposażona w 200 KM zdolnych ją rozpędzić do 100 km/h w 2,8 s, a maksymalnie do ponad 300 km/h, choć fabrycznie nałożone ograniczenie pozwala dojść „tylko” do 299 km/h. Identyczne osiągi ma Kawasaki ZX-12R Ninja, choć zamontowano w niej słabszy, 190-konny silnik.

Jeszcze szybsze są Vyrus 987 C3 4V oraz Honda CBR1100XX Blackbird mogące mknąć 310 km/h, a i tak ustępują MV Agusta F4 R312, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,6 s, zaś jej limit to 312 km/h. Choć dane te robią niesamowite wrażenie, to dotyczą one jedynie motocykli produkowanych seryjnie, które znacznie ustępują modelom niestandardowym, takim, jak MTT Superbike czy Dodge Tomahawk. Ten pierwszy potrafi jechać z prędkością blisko 400 km/h, ale światowy rekord należy właśnie do Dodge Tomahawk, który może pędzić aż 560 km/h.

2 responses to Najszybsze motocykle na świecie

  1. Jakub on 26 czerwca 2012 at 06:06 Odpowiedz

    Motocykle są naprawdę szybkie! ale bardzo dużo zależy od tego jakim motocyklem jeździmy oraz w jaki sposób. motocykle o dużej mocy mogą rozwijać naprawdę zawrotne prędkości. I to wcale nie oznacza, że my musimy za każdy razem tak szybko jeździć bo mamy taką możliwość. Prędkość musi być dostosowana do panujących warunków, ale przede wszystkim do umiejętności kierującego. Motocykle mogą jeździć szybciej niż samochody i wiele osób właśnie tak robi, dlatego że są to pojazdy znacznie szybsze. Chociaż samochody są nieco bezpieczniejsze od motocykli.

  2. Lesław on 27 czerwca 2012 at 06:08 Odpowiedz

    Są specjalnie trasy, gdzie można rozwijać prędkość, jaką tylko mamy możliwość, gdzie można pojechać szybciej. ale z drugiej strony musimy pamiętać że jest bardzo wiele ograniczeń, szczególnie na trasach często uczęszczanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>